Biletinial, 16 ülkenin biletini kesecek

Eğlence ve spor alanındaki tüm etkinliklerin tek platformdan ulaşılabilmesi için sahip olduğu teknolojiyi yapay zeka algoritmaları ile geliştiren Biletinial, dünya şirketi olma yolunda adımlarını hızlandırıyor. Online biletleme konusunda yurtdışına açılan ilk Türk şirketi olan Biletinial’in 2023 yıl sonu hedefi, Türkiye ile birlikte Balkanlarda 9, Avrupa’da 5 ve Brezilya olmak üzere 16 ülkede faaliyet göstermek.

Biletinial, işletmesini üstlenerek deneyim merkezi haline getirdiği Biletinial Sinema Salonları’nda basın mensupları ile bir araya gelerek yeni hedef ve projelerini açıkladı.

Düzenlenen etkinlikte şirketin hedef ve projeksiyonlarını paylaşan Biletinial CEO’su Ulaş Uslu; “Teknolojik altyapımız ve güçlü müşteri memnuniyeti deneyimimiz ile Türkiye’de satışa sunulan eğlence ve spor alanındaki biletlerin %  50’sini biz satıyoruz. Türkiye’de ziyaret edilen ilk 200 web sitesinden biriyiz. Dünyada ilk 10 bindeyiz. Türkiye’de ilk 30, dünyada ise 1000’e girmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

Ağustos veya eylül ayında Almanya operasyonu başlatacaklarını ve yakın dönem planları içerisinde Brezilya’nın da yer aldığını belirten Uslu, “Bütün altyapılar hazırlandı.2023’te Türkiye ile birlikte Balkanlarda 9, Avrupa’da 5 ve Brezilya olmak üzere 16 ülkede faaliyete geçeceğiz” dedi. Uslu, bununla birlikte de uzun vadede 200 ülkede aynı iş modeliyle faaliyet göstermeyi hedeflediklerini kaydetti.

Türkiye genelinde en çok ziyaret edilen 200 site arasında yer aldı

Uslu; geliştirdikleri yapay zekâ destekli teknolojilerle biletleme sektöründe fark yaratan bir şirket olduklarını belirterek “2022’yi öngördüğümüz gibi rakiplerimizin çok üstünde biletleme sayısı ile kapadık. Çevrimiçi biletlemede bir önceki yıla göre %  250 büyüme elde ettik. Bağımsız üçüncü parti verilerine göre Biletinial, Türkiye’nin en yüksek trafiğe sahip online biletleme platformu unvanının da sahibi oldu. Biletinial.com, 2022’de aylık 7,5 milyonun üzerinde tekil ziyaretçiyi ağırladı ve Türkiye genelinde en çok ziyaret edilen 200 site arasında yer aldı. “Geldiğimiz noktada Türkiye’nin unicorn adayı olduk. Bu da bize gurur veriyor” ifadelerini kullandı.

2022 yılını %  250 büyümeyle kapatan Biletinial’ın bu başarısının arkasında ‘büyürken büyütme’ ilkesinin yer aldığını kaydeden Uslu; “Kendimizi online biletleme platformu olarak görmüyor, teknoloji odaklı bir şirket olarak konumluyoruz. Dünyada da benzeri olmayan bir iş modeline sahibiz. Biletleme yapılacak sistemin ihtiyacı olan teknoloji ve yazılımı geliştiriyor, 360 derece hizmet anlayışımız çerçevesinde ihtiyaç duyulan tüm hizmetleri tek başımıza karşılayabiliyoruz. Çalıştığımız kurum ve kuruluşların dijital dönüşümlerini sağladığımız yazılımlar ile tamamen ücretsiz gerçekleştiriyoruz. Bu da bizi benzersiz kılıyor” ifadelerini kullandı.

Biletinial, 2022 yılında ise toplamda 23 milyon bilet satışına ulaşarak rekor bir büyümeye imza attı ve Türkiye’de online etkinlik biletleme sektörünün lideri oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir