E-Ticaret Lojistiğinde fark yarattı

e-ticaretin beklentilerin üzerinde büyüme kaydetmesi; sürdürülebilirlik, ekolojik lojistik, son teslimatta karbon emisyonları gibi başlıkları öne çıkardı. ESFA Grup, böyle bir dönemde gözde pazarlardan biri olan Türkiye’de özgün teknolojileriyle küresel perakende şirketlerinin e-ticaret operasyonları için güçlü bir çözüm ortağı oldu.

E-ticarette üç yıldır görülen beklentilerin ötesindeki büyüme, satın alma sonrası süreçlere de yansıdı. 650 milyon TL cirosuyla e-ticaret lojistiğinde Türkiye’nin lider şirketi konumundaki ESFA Grup, aynı zamanda en büyük 100 internet şirketi arasında yer aldı.

2000’li yılların başından bu yana faaliyet gösteren ve 2020’den itibaren tüm markalarını tek bir çatıda toplayan ESFA Grup, e-ticaret lojistiği alanındaki saha beklentilerini yeni nesil teknoloji çözümleriyle buluşturarak, hizmet verdiği perakende devlerini verimlilik ve sürdürülebilirlikte ileriye taşıyor.

“Yapay zekâ temelli özgün e-ticaret çözümleri geliştiriyoruz”

ESFA Grup CEO’su Ahmed Özen, şirket ve sektörde meydana gelen son gelişmeler ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulundu. Teknoloji, lojistik, sipariş karşılama sektörlerinde faaliyet gösteren markaları Afili Lojistik, EcoFast ve Singularity ile yenilikçi bir iş modeli ortaya koyan ESFA Grup, bu yıl Türkiye’nin en büyük 100 internet şirketi arasında da yer aldı.

Marka, yeni nesil depo yönetim sistemi, ekolojik nakliye ve e-ticaret teslimatı, kıyaslama ve fiyatlandırma gibi alanlarda katma değeri yüksek operasyon kabiliyetleri ve teknolojisiyle öne çıktı.

Şirket olarak iş geliştirme süreçlerinde çözüm ortağı oldukları sektörlerin ihtiyaçlarını iyi okuduklarını kaydeden Özen, “Maliyetlerin arttığı, verimliliğin kritik hale geldiği, sürdürülebilirlik ve karbon emisyonu endişelerinin giderek yükseldiği bir dönemde e-ticarette bir sonraki çağın müşteri deneyimi, çevresel etki ve rekabete odaklanan çözümlerle başlayacağına inanıyoruz. Başarımızı ve büyümemizi kendi şirketlerimizin inovasyonu ile geliştirdiğimiz özgün ve yapay zekâ temelli e-ticaret çözümlerine borçluyuz” ifadelerini kullandı.

“Teknoloji satın almıyor, ileri veri analizine dayalı özgün teknolojiler tasarlıyoruz.”

Teknolojinin gücüyle e-ticarette büyüme potansiyelinin giderek arttığına dikkat çeken Özen, “Teknoloji şirketimiz Singularity bünyesinde yeni nesil e-ticaret lojistiği teknolojilerimizi, sahadan ve pratik uygulamalardan aldığımız verilerle ihtiyaçlara göre geliştiriyoruz. Biz teknoloji satın almıyor, ileri veri analizine dayalı özgün teknolojiler tasarlıyoruz. Veriye dayalı e-ticaret lojistik otomasyon sistemimiz İris, sipariş sürecinden paketlemeye kadar her adımı ayrıntıları izleyerek depo teslimat operasyonlarında yüksek kalite ve verimlilik sağlayan akıllı çözümlerimiz arasında öne çıkıyor. Müşteri deneyimini akıllı teknolojilerle ölçüyor, otomatik kıyaslama ve akıllı fiyatlandırma gibi çözümlerimizle iş ortaklarımıza rekabet avantajı sağlıyoruz” dedi.

Tüm bunları yaparken veriden beslendiklerini belirten Özen, “Operasyonlarımızdan elde ettiğimiz veriyi teknolojimizin gücüyle işliyoruz. Günde 30 bin adet paketleme yapılabilen 7 bin metrekarelik hizmet alanımızda elde ettiğimiz veriler, bizim ve hizmet verdiğimiz müşterilerimizin doğru kararlar almasını kolaylaştırıyor. ESFA Grup’a göre e-ticaretin geleceğinde maliyet kontrolü, daha iyi müşteri deneyimi, yüksek verimlilik ve daha az karbon emisyonu var. Hepsinin anahtarı ise özgün teknoloji üretimidir” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir