Tapusor, 22 milyon TL hedef ile yatırım turunda

Tapusor, emlak sektöründe yenilikçi çözümler sunarak müşterilerin ihtiyaçlarını karşılama konusunda sürekli olarak gelişiyor. Bu yatırım turu, Tapusor’un daha da büyümesine ve müşterilerine daha iyi hizmet verebilmesine yardımcı olacak. Emlak sektöründe başarılı bir kariyer yapmak isteyenler, Tapusor ile çalışarak sektördeki gelişmeleri yakından takip edebilir ve daha iyi sonuçlar elde edebilir.

Gayrimenkullerin değer, fırsat, avantaj ile risklerini big-data ve yapay zeka teknolojileriyle analiz eden Tapusor, 22 milyon TL fon talebiyle yatırım turuna çıktı. Paya dayalı kitle fonlama platformu fonbulucu’da 21 Temmuz’a kadar sürecek olan yatırım turunda Tapusor, talep ettiği fon karşılığında şirket paylarının %9’unu yatırımcılara arz edecek. Tapusor’un hedefi, 85 milyon nüfusu ve yaklaşık 280 milyon tapu kaydı ile devasa bir gayrimenkul piyasasına sahip olan Türkiye’de yaygınlaşmak ve uzun vadede küresel çapta söz sahibi olmak.

Tapusor yazılımı, gayrimenkul sektöründe bir mülke ilişkin değer tahmini, fiyat geri dönüş oranı, arz talep hareketleri, teknik bilgi, sosyo ekonomik istatistik, yatırım puanı, imar bilgisi, kentsel dönüşüm, deprem risk puanı, kamulaştırma, sit alanı, orman alanı gibi yüzlerce başlıktaki bilgiyi kolay okunabilir raporlar halinde sunuyor.

Tapusor ulusal düzeyde yaygınlaşmayı hızlandıracak finansmana eriştikten sonra iş modelini farklı ülkelerde uygulamak ve küresel pazarlarda söz sahibi olmak hedefiyle çıktığı yatırım turunda şirket paylarını %  9’unun arzıyla yatırımcılardan toplamda 22 milyon TL fon talep ediyor. fonbulucu Gelecek Girişim Sermayesi Yatırım Fonu, fonbulucu Kurucusu Hakan Yıldız, Susu Yatırım ve bazı melek yatırımcıların 3 milyon TL yatırım kararı aldığı tur, hedeflenen rakama erken aşamada ulaşılmadığı takdirde 21 Temmuz’a kadar sürecek.

 Tapu Takip ve Uyarı sistemi ile gayrimenkuller 7×24 takip edilebiliyor

Türkiye’nin 85 milyon nüfusu ve yaklaşık 280 milyon tapu kaydı ile devasa bir gayrimenkul piyasasına sahip olduğunu belirten Tapusor Kurucu Ortağı İshak Kurtuluş Altun, “Ülkemizde gayrimenkul hem yurt içi hem yurt dışı yatırımcılar açısından en önemli yatırım aracı olarak görülüyor. Servetinin büyük bölümünü gayrimenkulde tutan herkesin alırken, satarken, kiralarken, kiraya verirken nitelikli bilgiye ihtiyacı var. Bununla birlikte Türkiye’deki gayrimenkul sektöründe teknolojiye dayalı, nitelikli ve şeffaf bir veri paylaşım modelinin bulunmaması sektör temsilcilerini iş yapma süreçlerinde zorlamakta. Geliştirmeye devam ettiğimiz Tapu Takip ve Uyarı sistemi gayrimenkulleri 7×24 takip ederek herhangi bir gelişme yaşanması durumunda bildirimler oluşturarak sahibinin pozisyon almasını sağlıyor. Mevcut durumda firmamızın öz kaynaklarıyla 1 milyona yakın mobil indirme ve yüzbinlerce kayıtlı üyeye ulaştık. En popüler iş uygulamaları listesinde ilk 10 uygulama arasında yer alıyoruz. Sadece bir aylık kullanıma bakıldığında sunucularımızın 40 milyondan fazla sorgu çağrısına cevap verdiği görülüyor. Hedefimiz, 5 yıl içinde 3.7 milyon adet gayrimenkulün sisteme kayıt olması , bireysel kullanıcının küçük bedellerle gayrimenkullerini düzenli bir şekilde takip edeceği bir sistem haline gelmek” diye konuştu.

 

Girişim şirketi, yatırım turunun başlama tarihi olan 22 Mayıs Pazartesi günü saat 10.00 itibari ile ilk 10 iş günü içerisinde EFT veya kredi kartı ile yapılan yatırımlarda yatırımcılara %  20 fazladan pay verecek. Ayrıca 5 bin TL üzeri yatırım yapan yatırımcılara bir yıllık Tapusor PRO üyelik ve bin jeton, 10 bin TL üzeri yatırım yapan yatırımcılara 1 yıllık Tapusor VIP üyelik ve 2 bin jeton, 25 bin TL üzeri yatırım yapan yatırımcılara bir yıllık Tapusor Business üyelik ve 5 bin jeton hediye edecek. Tapusor, 1.000 TL üzerinde pay alan tüm yatırımcılara beş adet gayrimenkul için Tapu Takip ve uyarı üyeliğini bir yıl boyunca bedelsiz olarak sağlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir