Arta Tekstil’den Makine Yatırımı

ARTA Tekstil; yaptığı makine yatırımlarıyla üretim hatlarını güçlendirmeyi sürdürüyor. Firma bu yatırım sayesinde yıllık üretim kapasitesini 5-6 milyon metre civarında artırmayı hedefliyor.

Arta Tekstil, mevcuttaki 80 milyon dolarlık makine parkurunda boyalı, baskılı ve kaplamalı dokuma kumaşta ayda 4 milyon metre, örme kumaşta da 900 ton üretimiyle müşterilerine yüksek kalite ve hızda hizmet sunuyor.

ARTA Tekstil Kurucu Ortağı Arif Nalbant, gerçekleştirdikleri yeni yatırım ile ilgili olarak “Fason işlem olarak baskı ve baskılı kumaş satışımıza katkıda bulunacak rotasyon baskı, buharlama ve dijital pigment makinelerimizle müşterilerimize sağlayacağımız hizmet kalitesi seviyemizi daha yukarıya taşıyacağız. Ayda 500 bin, yılda ise ortalama 5-6 milyon metre civarında üretimimizi artırmayı hedefliyoruz. Bu sayede de ciromuzu 15 milyon dolar artmasını öngörüyoruz” diye konuştu.  

Mevcut makine parkurunda; parti açma, kasar, pad-batch, e-control, pad-steam, dijital baskı, rotasyon baskı, ramöz, buharlama, flash-ager ve sanfor gibi birçok işlem için 98 adet makine bulunduran ARTA Tekstil; rotasyon baskı, buharlama ve dijital pigment baskıya yönelik son teknoloji makinelerle üretim hatlarını güçlendiriyor.

Makinelerin ortalama 2-2,5 yılda kendilerini amorti edeceğini belirten Nalbant, “Pigment ve reaktif dispers baskı yapmak için rotasyon baskı makinesi; baskı sonrası fiziksel işlemler için buharlama makinesi; dijital desenleri pigment boyalarla her türlü kumaşa basmak için de pigment dijital baskı makinesi yatırımımız mevcutta üretim yaptığımız alanda yatırımlar olduğu için işimizi oldukça kolaylaştıracak. Son teknoloji makinelerimiz sayesinde 9 renge kadar olan desenleri hem daha yüksek hassasiyette hem de daha süratli basabileceğiz” diye konuştu.

Arif Nalbant, makine yatırımı ile birlikte günlük 20 bin metre kadar üretim artışına katkı sağlayacağını belirterek Güncel teknolojileri ve trendleri takip eden bir üreticiyiz, yeni makinelerimiz hassas hız ayarlarını yapabileceğimiz silindir kontrollerine sahip olduğu için mıknatıs bar ile boya transferi daha homojen olacak ve karmaşık desenleri kolaylıkla basabileceğiz. Böylelikle aylık olarak bir yandan üretim hacmimiz artarken diğer yandan verdiğimiz hizmetin hızı da artacak” değerlendirmelerinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir