Azerbaycan’da şirket satın aldı

Aras Kargo, Aras Global markasıyla uluslararası pazarlara açılma stratejinin ilk adımı olarak Starex markasıyla hizmet veren Azerbaycan’ın lider kargo şirketlerinden Star Express’in paylarının % 75’ini satın aldı. Aras Kargo, bu hamlesiyle Orta Asya pazarına giriyor.

Aras Kargo, Starex markasıyla hizmet veren Azerbaycan’ın önde gelen kargo şirketlerinden Star Express’in paylarının yüzde 75’ini satın alarak, Aras Global ile Azerbaycan’da kargo hizmeti vermeye başladı.

Aras Kargo, Starex yatırımı ile Türkiye’den e-ticaret şirketlerinin uluslararası pazarlara erişmesinde stratejik iş ortağı olarak, e-ticarette tüketici deneyimini ileri taşıyacak. Aras Kargo, benzer yatırımlarını diğer Türki Cumhuriyetlerde de sürdürmeyi hedefliyor.

“Türkiye’den şirketler ve girişimcileri de Orta Asya pazarına taşıyoruz”

Markanın yeni yatırımları ile ilgili olarak Aras Kargo Genel Müdürü Utku Ayyarkın, “Bu satın alma, bir iş anlaşması olmasının ötesinde, bizim için gelecek vaat eden fırsatlarla dolu bir geleceğe açılan bir kapı. Yeni oluşumumuz Aras Global’in ilk yatırımı olan Starex markası ile sadece uluslararası arenada rolümüzü artırmakla kalmıyor, Türkiye’den şirketler ve girişimcileri de Orta Asya pazarına taşıyoruz. Uluslararası bu yatırımımızın ardından, bu yıl sonuna kadar bir diğer Türki Cumhuriyette daha kendi markamızla operasyona başlamayı planlıyoruz. Bu yatırımlar ile, Türki Cumhuriyetlerden başlayarak; öncelikle Avrupa, sonrasında da global sektörün önde gelen oyuncularından biri olarak Orta Doğu ve Amerika’ya uzanacağımız yolda önemli bir adım atmış olacağız” ifadelerini kullandı.

Azerbaycan’a e-ticaret hacminin artmasında rol oynayacak

Aras Kargo bu satın alma ile birlikte, müşteriye ve alıcıya pek çok fayda sağlayacak. Azeri tüketiciler, Türkiye merkezli e-ticaret firmalarından alışveriş yaptıklarında, aracısız, uçtan uça bir teslimat hizmetine kavuşacak.

Aras Global’in rekabetçi fiyatları ve Starex’in yaygın dağıtım ağı gücü ile müşteriler rekabette bir adım önde olacaklar. Starex’in Azerbaycan’da iş ortaklığı yaptığı pazar yerleri müşterileri Aras Kargo’nun Starex yatırımı sayesinde teslimatta daha iyi bir alışveriş deneyimi yaşayabilecekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir