Bad Bear İspanya pazarına giriyor

Sokak giyiminin öncüleri arasında ye alan Bad Bear, ülkemizin yanı sıra yurt dışında büyümesini sürdürüyor. 5 yıl içinde yurt içinde 14, yurtdışında ise 4 mazağa açacak Bad Bear’in ilk hedefi ise İspanya ve Hollanda.

Standart stilden çok eğlenceli ve marjinal tarzlara yönelik ilginin artarak devam ettiğini kaydeden Bad Bear’ın CEO’su Seyhan Selçuk; sokak modasında büyümesini sürdüren markanın ürünlerinin birçok yerel ve uluslararası satış ağında yer aldığını belirterek, “Bütün e-com sitelerinde yer alıyoruz. Büyük uluslararası bayilerde de varız. Adette ortalama yıldan yıla yüzde 22 reel büyümemiz var. Yıllık satış adedimiz 1,5 milyonu buldu. Tüm ağlar özelinde 2024’te açılacak mağazalarla ve ihracatla beraber adette yüzde 41 büyüyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Selçuk, ilk mağaza açmayı düşündükleri ülkelerin İspanya ve Hollanda olduğunu belirterek “Herhangi biri onaylandığı anda ilk mağazayı açacağız. Arkasından 5 yıl içinde ortalama 3 mağaza daha açmayı planlıyoruz” dedi.

İhracatla ilgili çalışmalara hız verdiklerini kaydeden Selçuk, erkek ve kadın giyimde özellikle sweatshirt ve tshirtlerde olumlu tepkiler aldıklarını belirtti.

Selçuk, “Polonya ve Rusya’ya ciddi bir sevkiyatımız var. Kanada operasyonlarımız yeni başladı. İhracat, şirketin şu anda yüzde 11’ini kapsıyor. Bu oranı 2023’ün sonunda yüzde 40’lara oturtmak istiyoruz” diye konuştu.

Türkiye’nin her bölgesinde 400’ü aşkın noktada satış yaptıklarını kaydeden Selçuk, şu anda İstanbul, Ankara, Antalya ve Trabzon’da kendilerine ait 5 mağazaları olduğunu söyledi.

Türkiye’de 4 cadde mağazacılığı, 10 AVM içinde olma planları olduğunu belirten Selçuk, “Boş nokta bulamıyoruz, bulduğumuz anda 10- 15 mağaza açarız. İstanbul’da şu anda 6 önemli nokta var, boşaldığı anda hemen ertesi gün mağazayı açabilecek durumdayız. Özellikle Taksim, Şişli ve Başakşehir gibi hareketli yerlere bakıyoruz. Ankara, İstanbul ve İzmir’de daha da büyüyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Bad Bear’ın çoraptan bereye, pantolondan tshirte, çoraptan şapkaya kadar bütün giyim kategorilerinde olduğuna dikkat çeken Selçuk, önümüzdeki 2024 yaz sezonuna ürün gruplarına ayakkabı da ekleyeceklerini söyledi.

Markanın, 2023 yılı henüz bitmeden 350 milyon TL’lik ciro gerçekleştirdiğini ifade eden Selçuk, “Ürünlerin siparişleri verildi ve tamamı satıldı. 2024 yılı için çalışıyoruz ve % 40’lık bir büyüme planlıyoruz” dedi.

‘Kimse almaz’ dediler, 10. yılını kutluyor

Sokak giyiminin öncü markası Bad Bear, bu yıl 10. yılını kutladığını belirten Selçuk, “Biz işe başladığımız zamanlarda sektörde çok kabul görmedik. O zamanlar her şey renksiz ve standarttı. Biz de ürünlerimizde belli mottolar yazan hikâyelerle ilerledik. Sokak dili kullandık. ‘Bunları kimse almaz, delirdiniz mi?’ diyenler oldu. Ancak müşterilerimiz pek öyle demedi. O zamanlar iyi ki delirmişiz. Çünkü bu şekilde büyüdük ve büyümeye de devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir