“E-TİCARETİN BAŞARILI MARKALARINA YATIRIMA DEVAM EDECEĞİZ”

Yüzde 100 yerli bir marka olarak sektördeki faaliyetlerine başlayan ve 2022 yılında Dubai merkezli Opontia şirketinin bünyesine katılarak sektöründe ciddi bir büyüme başarısı gösteren Biofeline, üçüncü tur büyük yarışmada 9.25 puan alarak Yılın Lider Pet Supplement Markası Ödülü’nün sahibi oldu.

Gecede ödülü almak üzere sahneye çıkan Genel Müdür Yaman Alp Ungan, sözlerine emeği geçenlere ve geceye katılanlara teşekkür ederek başlayıp şöyle devam etti: “Biofeline, bir pet supplement’leri markası. Opontia Holding olarak e-ticarette başarılı markalara yatırım yapıyor ve bünyemize katıyoruz. Bundan 14 ay önce bir Start-Up olarak kurulduk ve geçtiğimiz Haziran ayında da Biofeline markasını bünyemize kattık. Gerek yurt içindeki gerekse yurt dışındaki pazarlara göre ölçeklendirme yaparak markaları büyütüyoruz. Opontia olarak, markalarımızı son 12 ayda 10 milyon dolar ciroya ulaştırdık. Biofeline de bu markalar arasında başı çekiyor. Ben öncelikle Biofeline ekibine buradan teşekkür ediyorum. Umarım, Türk markalarımızı hem yurt içinde hem de yurt dışında büyütmeye devam ederek, istihdam sağlamaya ve ekonomik bir değer yaratmaya devam edeceğiz.’’ İfadelerini kullandı.

Opontia’nın kısa süreli bir yapı olmasına rağmen hızlı bir büyüme ve gelişme gösterdiğini kaydeden Ungan, “Opontia bir Start-Up olarak 2021 yılının Mart ayında Dubai’de kuruldu. Bugün ise dört ülkede faaliyet gösteriyor; Polonya, Türkiye, Sudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri. Bugüne dek 70 milyon dolarlık bir yatırım aldık ve E-ticaret pazarlarındaki başarılı markalara yatırım yapıyoruz. Bu markaları hem Türkiye hem yurt dışı pazarlarda büyütüp farklı pazarlara taşıyoruz.

Biofeline markası geçtiğimiz Nisan ayında yatırım yaptığımız bir marka hem pazar yerlerinde hem de yurt dışı pazarlarda satış yapıyor. Biofeline, yatırım yaptığımız günden beri 3 katına yakın büyüme yakaladı. Bu büyümede hayata geçirdiğimiz sosyal sorumluluk projelerimizin büyük önemi oldu. Sokak hayvanlarına ve barınaklara yardımlar, yatırımlar yapıyoruz.

Yerli bir marka olan Biofeline yabancı rakipleri ile çok iyi rekabet edebilecek, hatta onların ötesinde bir inovasyona sahip olan bir marka. Aynı şekilde E-ihracata katkısı olan bir marka. Opontia olarak bunların hayata geçmesindeki payımızdan dolayı büyük bir gurur yaşıyoruz.

Bu vesileyle Biofeline markasına bir kez daha teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir