Futbol devlerine Suni Çim ihraç ediyor

Dünya Ev Tekstili Sektörü 16-20 Mayıs 2023 tarihlerinde İstanbul’da bir araya geldi. Avrupa, ABD, Ortadoğu ve Afrika’nın büyük tekstil buluşturan fuar, 126 ülkeden 170 bin ziyaretçiyi ağırladı. Ev tekstilinde dünyanın en prestijli fuarlarından biri olan HOMETEX, sektörün ulusal ve uluslararası oyuncularını İstanbul’da buluşturdu. Fuarda, Gaziantep merkezli, % 100 yerli sermaye Turk Grass Ma Carpet, HomeTex Fuarı’nda misafirlerine ev sahipliği yaptı.

Burj Khalifa’nın balkonlarından Hannover Messe’ye; Real Madrid, Barça, Ajax ve Liverpool gibi dünyaca ünlü takımların stadyumlarından London School Of Economics Futbol Sahası’na kadar birçok dünya devinin tercihlerinden olan Turk Grass Ma Carpet, üretimini gerçekleştirdiği yüksek kaliteli suni çim halılarını Hometex Fuarı’nda piyasasının beğenisine sundu.

Turk Grass Ma Carpet kurucusu Memet Arslan, marka olarak 2023 yılı sonunda 10 milyon dolarlık bir ciroya ulaşmayı hedeflediklerini ve amaçlarının çok satan firma olmak değil, kalite ile anılmak olduğunu kaydetti.

“Real Madrid, Barcelona, Ajax ve Liverpool gibi takımlar için üretiyoruz”

Dekoratif kullanımdan bahçelere ve halı sahalara kadar özel ürünlerin üretimini gerçekleştirdiklerini aktaran Arslan, “Kendi geliştirmiş olduğum sağlık açısından bir önlem olarak anti-statik (topraklama etkisi olan) ve güneş ışıklarına karşı solmayı engelleyen ürünlerimiz aynı zamanda yağmur tahliye sistemine de sahip. Dekorasyon ve peyzaj alanlarında yurt içi ve yurt dışı birçok projeye malzeme temin ediyoruz. Şirketimiz, ürün çeşitliliğini yeni teknolojik gelişmeler paralelinde sürekli olarak genişletiyor. Otel halısı, parça halı üretim ve satışında da sektöründe öncü ve lider firmalardanız. Son teknolojiye sahip makine parkımız ve sunduğumuz ürünlerle yurt içi ve yurt dışında birçok projeye imza attık. Burj Khalifa’nın balkonlarından, Real Madrid, Barcelona, Ajax ve Liverpool gibi dünyaca ünlü takımların stadyumlarında yer alan yüksek kaliteli suni çim halısını üretiyoruz” ifadelerini kullandı.

 “Made In Turkiye damgasını tüm dünyaya vurmakta kararlıyız”

Arslan, gerçekleştirdikleri ihracat ile Türk bayrağını dünyada dalgalandırdıklarını belirterek “Uluslararası marka oluşturma fikriyle 2 yıl önce Gaziantep’te kurulduk. Sentetik çim, duvardan duvara halı, parça halı ve sportif zeminler konusunda üretim, pazarlama, ticaret ve ihracat gerçekleştiriyoruz. Dünyaca ünlü futbol takımlarının halı sahalarına özel çim üretiyoruz. Dünyaya suni çim halı satıyoruz. Artık iç pazara da hizmet vermek için düğmeye bastık. Made In Turkiye damgasını tüm dünyaya vurmakta kararlıyız. Kaliteli ürünlerimiz kullanıcılarımızdan tam not alıyor” değerlendirmelerinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir