GÜÇLÜ AR-GE, KESİNTİSİZ HİZMET

1992 yılından beri çözüm sağlayıcı ve sistem entegratörü kimliğiyle finans, telekomünikasyon, perakende ve enerji gibi pek çok sektöre sürdürülebilir teknoloji çözümleri sunan, İngiltere ve Katar’daki ofisleriyle yurt dışında birçok ülkede başarılı projelere imza atan Data Market, üçüncü tur büyük yarışmada 9.40 puan alarak Yılın Sürdürülebilir Teknoloji Çözümleri Markası Ödülü’nün sahibi oldu.

Data Market adına ödül almak üzere sahneye çıkan CEO Murat Boyla, “Öncelikle bu gecede ödül alan herkesi tebrik ediyorum. Biz 30 yıllık maceramızda birçok şeyi sürdürülebilir yapmak için çok uğraştık. Bu uğraşımızın bu şekilde takdir edilmesinden dolayı çok mutlu ve onurluyuz. Benim bu sahnede ödül almamı sağlayan Data Market Ailesi’ne buradan çok teşekkür ediyorum” dedi.

YÜZDE 100 YERLİ 

Data Market’in sektörünün lider firmalarından biri olduğunu ifade eden Boyla, “30 yıldır müşterilerimize yazılım, donanım ve hizmet olarak üç ayrı kulvarda hizmet veriyoruz. Türk mühendislerden oluşan, yüzde 100 Türk sermayeli şirketiz.

Uluslararası platformda Microsoft, VMware ve Hyland Software ile yurt için de ise Dell Teknoloji, HP ve HPE ile iş birliği içindeyiz.

Kendi geliştirdiğimiz Ar-Ge ürünü iki yazılıma sahibiz; İdeal ve Mobil Yaka. İdeal isimli ürünümüzle IBM, SalesPoint ve Oracle gibi dünya devleri ile rekabet ediyoruz. Mobil Yaka ile de kurumsal iletişim tarafında birçok Türk KOBİ’sine ve bazı kamu kurumlara hizmet sağlıyoruz.

Data Market olarak, hizmet ağımız tüm Türkiye’yi kapsamaktadır.

İstanbul, Ankara ve İzmir’de ofislerimiz bulunuyor.  Bunun dışındaki diğer şehirlerde de iş ortaklarımız bulunuyor.  Yurtdışında da Londra ve Katar’da ofislerimiz bulunuyor. Londra üzerinden Fransa, Almanya ve Amerika Birleşik Devleri pazarlarına da hizmet veriyoruz.  Katar’dan da Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan gibi ve bu bölgelerdeki ülkelere de hizmet veriyoruz. Finans sektöründe yoğun çalışıyoruz. Çalışmadığımız banka sayısı yok denecek kadar az. Microsoft’ta da benzer bir portföyümüz var. Bunun dışında Telekom, enerji ve perakende sektörlerinde de kendi yazılımlarımızı kullanıyoruz.

Ar-Ge bizim üzerinde önemle durduğumuz bir konu. Yakın zamanda akademisyen, üniversite görevlisi ve danışmanlarımızla birlikte kendi Ar-Ge ofisimizi de açmak için çalışmalarımızı başlattık” açıklamalarında bulundu.

“SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK ANA FELSEFELERİMİZDEN BİRİ”

Sürdürülebilirliğin kendileri için önemine değinen Boyla, şöyle konuştu: “Sürdürülebilirlik yıllardır üzerinde çalıştığımız ana felsefelerimizden biri. Bunu üç bölümde yapıyoruz: Çevre, sosyal ve yönetişim.

Çevreye yönelik olarak, yıllardır kullandığımız yazılımlarla fiziksel kullanımı yıllardır azaltarak doğaya katkı sunuyoruz. Emisyon ve sera gazının azaltılması gibi konulara çok ciddi bir katkı sağlıyoruz. Sosyal tarafta insanların birbiriyle konuşması, birbirini anlaması gibi hem şirket içi hem de şirket dışı empatinin gelişmesi için bir çalışma sağlıyoruz. Kendimizi onların yerine koyuyoruz ve bunu belgelemek için de bazı müşterilerimizde Mobil Yaka yazılımımızı kullanıyoruz. Yönetişim ayağında ise, kurumsal yönetimin çok önemli olduğuna inanıyoruz. Çünkü her şeyin şeffaf olması lazım. Herkes her türlü dataya ulaşabilmeli ve riskleri ölçebilmeli. Kontrat yönetimi, risk yönetimi gibi faktörlerin insandan bağımsız yapılması çok önemli. Elbette insan olmazsa olmaz, onun da dokunması gereken yerler var ama biz, insan zekasını böyle rutin işlerde değil, gerçekten ona ihtiyacımız olan yerlerde daha verimli kullanmak istiyoruz. Yönetişimin önemi de burada ortaya çıkıyor.”

“YURT DIŞI ETKİNLİKLERİMİZİ ARTIRACAĞIZ”

Murat Boyla, sözlerini gelecek planlarına yönelik bilgilere vererek tamamladı: “Önümüzdeki dönemde yurt dışındaki pazarda etkinliklerimizi daha da artırmayı hedefliyoruz. İngiltere ile Katar ofisimizi ve yakın coğrafyadaki hizmet alanımızı büyütmeye çalışacağız. Türkiye’de de mevcut hizmetlerimize ve çözümlerimize, teknolojiye sürekli ayak uydurarak sürdürülebilir şekilde devam etmek istiyoruz. Bizi farklı kılan özelliklerimiz ile global anlamda bilinen ve güvenilir bir Türk markası olmak için çalışmaya devem edeceğiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir