“MİMARLIK, SANAT VE FELSEFEYİ BİR ARAYA GETİRDİK”

Yüksek mimar ve aynı zamanda sanat tarihçisi olan Mustafa Fatih Demir önderliğinde inşaat sektöründe yüzlerce prestijli projeye imza atan Art Tech City Mimarlık, üçüncü tur büyük yarışmada 9.40 puanla Yılın Mimarlık ve Tasarım Markası Ödülü’nün sahibi oldu.

Gecede şirket adına ödülü alan Mustafa Fatih Demir, “Öncelikle bu güzel geceyi organize eden Strong Bosses’a ve bizi bu ödüle layık gören hocalarımıza, jüri heyetine ve bu akşam burada olan her biri birbirinden kıymetli kurum ve iş adamlarına teşekkür ediyorum.

Biz hem Huzzak hem Kuadro Ferro Literza firmamızla sektör içerisinde faaliyetlerimize devam ediyoruz. 30 yılı devirdik ve geride kalan bu süre zarfında her projemizin üzerine koyarak ve daha iyisini yapmaya çalışarak yol aldık. Hiçbir zaman sadece mimarlık ve inşaat üzerine bir felsefe oluşturmadık. Mimarlık, sanat ve felsefeyi bir araya getirdik. Kent kültürü, kent estetiği yaptığımız projelerde her zaman ön planda oldu. Ticari amaçlarla bir yapı oluşturma taraftarı olmadık. Projelerde estetiği, uyumu ve çevresel bütünlüğü birlikte değerlendirdik. Her daim niteliksel olarak değerlendirdik; hiçbir zaman nicelik ve sayısal büyüklüğe önem vermedik.

Buradan önümüzdeki sene için de bir müjde vermek istiyorum. 2024 yılında, hayalimdeki İstanbul projesi ile çok ses getirecek ve uluslararası platformda da ciddi ödüllere koşacak çok önemli bir projeye imza atacağız.

Çalışmalarımızın bu şekilde karşılık görmesi, projelerimizin bu ödülle taçlandırılması bizi çok mutlu etti. 2024 yılında hayata geçireceğimiz projeyle yani hayalimizle de Türkiye çapında ses getireceğimize inanıyoruz. Sadece bir inşaat yapmayacağız, komşuluklarımızın devam edebileceği insanların mevcut yaşamlarını belli bir kalite çerçevesinde sürdürebileceği bir projeye hazırlanıyoruz.

Türkiye’nin seçkin iş adamlarıyla bir arada anılmaktan mutluluk belirtip, hayalimdeki İstanbul projesi ile geceyi kapatmak istiyorum. Tekrardan çok teşekkür ediyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir