SAĞLIKTAN GÜZELLİĞE İNOVATİF BİR YOLCULUK

Temelleri 1951 yılında atılan ve dermokozmetik teriminin mucidi Pierre Fabre çatısı altında faaliyetlerini sürdüren Avène, dünya genelinde 43 ülkede yaklaşık 10 bin kişilik bir ekiple Ar-Ge ve inovasyon çalışmaları ile sektöre yön veriyor.

Avène, üçüncü tur büyük yarışmada 9.60 puanla Yılın Lider Dermokozmetik Markası Ödülü’nün sahibi oldu. Gecede marka adına ödülü Pierre Fabre Dermokozmetik İş Birimi Direktörü Sercan Özen Yıldırım aldı.

Konuşmasına Strong Bosses’a ve kendilerini ödüle layık göre jüri heyetine teşekkür ile başlayan Yıldırım, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: “Bu ödülü tüm Pierre Fabre Türkiye ekibi adına alıyorum. Ödüle layık görülen markamız Eau Thermale Avène; tüm dünyada dermatologların önerdiği, cilde ve doğaya saygılı ürünler üreten, inovatif çözümleriyle ve Pierre Fabre’nin bir vakıf şirketi olmasından hareketle sosyal sorumluluk projeleriyle dikkat çeken özgün ve farklı bir marka. Sağlıktan güzelliğe bu yolculuğumuzda bizleri destekleyen, ürünlerimizin daha fazla kullanıcıyla buluşmasında rol oynayan tüm paydaşlarımıza, iş ortaklarımıza, değerli doktor ve eczacılarımıza ayrıca çok teşekkür ediyorum.

Pierre Fabre kuruluşunun arkasına çok vizyoner bir eczacı var, Mösyö Pierre Fabre. 1951 yılında Tunus’ta bir eczane kuruyor ve bu eczane hâlâ aktif ve faaliyetlerine devam ediyor. Mösyö Fabre 1962 yılı ve sonrasında çalışmalarını Pierre Fabre laboratuvarlarını kurarak devam ettiriyor. İlaç ve dermokozmetik alanlarında ürünler geliştiriyor. Tamamen doğadan ilham alan ürünler geliştiren çok vizyoner biri. Botanik aşığı, doğayı koruma aşığı, insan odaklı bir kişi. Bundan dolayı da faaliyetlerini henüz yaşarken bir vakıf altında topluyor. Dolayısıyla Pierre Fabre temelde bir vakıf şirketi ve tüm çalışmalarını toplumun faydasına yönlendiren katma değerli bir firma.”

Markaya ve ürün portföyüne yönelik açıklamalarda bulunan Yıldırım, “Birbirinden çok farklı dinamikleri olan geniş bir portföyümüz var. Dermokozmetik markalarımıza değinecek olursak, Avène markamız en hassas ciltlerde bile kullanıma uygun Avène termal suyu içeriyor. Bu noktada Mösyö Fabre’nin vizyonu ve bilimsel çalışmalara verdiği önem devreye giriyor. Tüm Avène ürünleri termal su içeriyor ve bu termal su, kaynağından el değmeden şişelenerek ürünlerle buluşuyor. Dolaysıyla markanın alameti farikası aslında bu termal sudan kaynaklanıyor demek mümkün.

Saç bakım kategorisinde Avrupa’nın bir numaralı markası olan Ducray cilt ve saç özelinde farklı çözümler sunan markamız. Bir diğer markamız Klorane ise tamamen doğal içeriklerden oluşan ve saç, cilt, yüz, vücut, bebek ve çocuk bakımı alanında geniş yelpazede ürünler sunuyor” dedi.

Dermokozmetik teriminin mucidi olan Pierre Fabre’nin sağlıktan güzelliğe bir yolculuk felsefesi taşıdığını vurgulayan Yıldırım, sözlerini şu şekilde tamamladı: “Pierre Fabre, kuruluşundan itibaren ciddi inovasyonları olan bir firma; termal suyun ürünlerde kullanılması, ürünlerin el değmeden ambalajlanması, özel kapak sistemleri bunlardan birkaçı.

Pierre Fabre’nin öncü olduğu bir başka konusu ise tüm ürünlerimizin üzerinde yer alan yeşil etki indeksi. Ürünlerimizin tamamının üzerinde 14’ü çevresel, 6’sı sosyal kriterlere göre 20 skalada bir değerlendirme ile yeşil etki indeksimizi paylaşıyoruz. Bu indeks A, B, C ve D sınıflandırması içeriyor. Bizim, bu topluma tüm ürünlerimizi A sınıfına taşıma sözümüz var.

Pierre Fabre’nin bir vakıf firması olması, bizi rakiplerinizden ayırıyor. Biz de Pierre Fabre çalışanları olarak, her bir yaptığımız faaliyetin bir iyilik hareketine dönüştüğünü bilmenin bilinciyle hareket ediyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir