“TOPLUMA FAYDALI HER TÜRLÜ ÇALIŞMAYI YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Türkiye’nin en gözde restoran zincirlerinden Mahsun Usta’nın kurucusu olan ve bugüne dek toplumsal olaylara karşı gösterdiği duyarlılıkla birçok sosyal sorumluluk projesine imza atan iş insanı Mahsun Gökçur, Yılın Toplumsal Duyarlılık Ödülü’nün sahibi oldu.

Ödül gecesinde sahneye çıkan Mahsun Gökçur, “Bizi bu anlamlı ödüle layık gören değerli komiteye sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Şahsım ve şirketim olarak, topluma faydalı olan her türlü çalışmayı bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Çünkü ‘aldığın değil, verdiğin senindir’ düşüncesine inananlardanım. Aldığından, verdiğin kadar keyif alamazsın. Asıl mutluluk böyle ortaya çıkıyor.

Bu anlamlı gecede ödül alan herkesi tebrik ediyorum. Hepinize başarılar diliyorum’’ dedi.

BİR USTADAN ÇOK DAHA FAZLASI

2005 yılında kurulan Mahsun Usta’nın iki masa ile başlayan macerası bugün İstanbul’un farklı noktalarındaki şubeleri ve 150 kişilik kadrosuyla aynı anda binlerce kişiye hizmet verecek bir yapıya evrildi. Mekan, bugün Türkiye’nin en güçlü ve en meşhur restoranları arasında yer alıyor.

Sektördeki yılları aşan deneyimini Mahsun Usta çatısı altında somutlaştıran ve özgün tatları lezzet severle buluşturan Mahsun Gökçur’a Yılın Toplumsal Duyarlılık Ödülü’nü getiren çalışmalar arasında pandemi dönemindeki “Biz Bize Yeteriz” kampanyası kapsamında sağlık çalışanlarına verdiği destek ilk sırada geliyor. Sosyal sorumluluk projelerinde yer almayı felsefe haline getiren Gökçur’un destek verdiği bir başka kesim ise engelli çocuklar. Belirli aralıklarla engelli çocukları restoranında ağırlayan Gökçur, onlara hem sevgisini hem de Anadolu mutfağının lezzetlerini sunuyor.

Geçtiğimiz aylarda Türkiye’yi derinden sarsan depremin yaralarını sarmaya koşan ilk isimlerden biri de Mahsun Usta oldu. Gökçur, bir ay boyunca bölgede bizzat yemek pişirdi ve dağıttığı oyuncaklarla bir nebze de olsa çocukların bakışlarını başka yere çekti ve depremzedelerin taleplerine cevap olmaya çalıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir