“ULUSLARARASI PLATFORMLARDA TÜRK BAYRAĞINI DALGALANDIRIYORUZ”

İngiltere’de aldığı turizm eğitiminin ardından Türkiye’ye dönerek Begüm Şirketler Grubu’nun temellerini atan ve sektörde gerçekleştirdiği çalışmalarla Türk denizcilik sektörünün uluslararası bilinirliğe ve kaliteye ulaşmasına ciddi katkı sunan Begüm Doğulu, üçüncü tur büyük yarışmada 9.25 puan alarak, Denizcilik Sektörü Yılın Lider İş İnsanı Ödülü’nün sahibi oldu.

Ödül gecesindeki konuşmasına “Birbirinden kıymetli jüri üyeleri ve bu geceyi organize eden Strong Bosses ve Strong Medyayı saygı ve sevgiyle selamlıyorum” diyerek başlayan Begüm Doğulu, sözlerine şu cümlelerle devam etti: “Begüm Yachting, 25 yılını aşmış Begüm Şirketler Grubu’nun bünyesindeki firmalarımızdan biri. Türkiye’de yedi, yurt dışında üç ofisimiz bulunuyor. Dünyanın en büyük mega yatlarını Türkiye’ye getirerek döviz kazandırıcı faaliyetler yürütüyoruz. Şirketimiz defalarca Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından hizmet sektöründe ‘Yılın En Çok Döviz Kazandıran Firması Ödülleri’ne layık görüldü. En önemlisi de Begüm Yachting, geçtiğimiz Ekim ayında Montenegro’da düzenlenen Superyacht Business Awards’ta ‘Dünyanın En İyi Süperyat Acentesi Ödülü’ne layık görülerek, uluslararası platformda Türk bayrağını dalgalandırdı. Bu ödüle layık görülmüş ilk ve tek Türk firmasıyız. Bu milli ve tamamen Türk sermayeli firmanın kurucusu olmaktan gurur duyuyorum. Bu gece bana bu ödülü layık gören jüri üyeleri ve Strong medyaya teşekkür ediyorum.

Firmam, denizcilik sektöründe yurt dışında çok ciddi projelere imza attı. Üç farklı ülkede Türk firması olarak hizmet veriyoruz. Bunun takdir edilip ödülle taçlandırılmasının onurunu yaşıyorum. Birbirinden seçkin insanların katıldığı bu elit gecede, değerli jüri üyeleri tarafından ödüle layık görülmek çok onur verici” dedi.

Begüm Doğulu, sözlerini firmanın hizmetlerine ve hedeflerine kısaca değinerek tamamladı: “Begüm Yachting, denizcilik hususunda entegre bir firma. İlk olark acentelik ile işe başladık. Yurt dışından gelen firmaların lojistik hizmetlerini verdik. Ardından kumanya firması ve tersane kurarak servis hizmetlerimizi geliştirdik. Müşterilerimizin teknelere transferi için deniz uçağı filosu kurmak adına ilk uçağımızı aldık. Şimdi de bir yat limanı sahibi olmak istiyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir