TGSD’den Cumhuriyet’in 100. yılına özel beste

Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD), 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı çok özel bir proje ile kutladı. Sözleri Göksel Altınışık Ergur ve Ali Ergur’a, bestesi TGSD’nin geçmiş dönem başkanlarından Ali Mahmut Abra’ya ait olan “Yüzyılın Çağrısı” adlı eser, önce TGSD üyeleri ve üye firmaların çalışanlarının oluşturduğu TGSD Korosu, ardından da opera sanatçısı Güvenç Dağüstün tarafından seslendirildi. TGSD Başkanı Ramazan Kaya, “Cumhuriyetimize olan derin sevgi ve bağlılığımızın bir ifadesi olan bu eseri, Türk halkına ve sektörümüze armağan ediyoruz” dedi.

 Hazır giyim sektörünün kapsayıcılığı en yüksek sivil toplum kuruluşu olan Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD), 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı TGSD Korosu tarafından seslendirilen “Yüzyılın Çağrısı” adlı eser ile kutladı.

Sözleri Göksel Altınışık Ergur ve Ali Ergur’a, bestesi TGSD’nin geçmiş dönem başkanlarından Ali Mahmut Abra’ya ait olan Yüzyılın Çağrısı, ilk olarak TGSD üyeleri ve üye firmaların çalışanlarının oluşturduğu TGSD Korosu tarafından seslendirildi. 12-13 Ekim’de TGSD tarafından düzenlenen 16. İstanbul Hazır Giyim Konferansı’nda seslendirilen ve gerek yurt içinden gerekse yurt dışından katılımcıların büyük beğenisini kazanan eser, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında ise opera sanatçısı Güvenç Dağüstün tarafından yorumlanarak TGSD’nin sosyal medya hesaplarından paylaşıldı.

Ramazan Kaya: “Türk halkına ve sektörümüze armağan ediyoruz”

TGSD Başkanı Ramazan Kaya, “Koromuzun her bir üyesi bu eseri icra ederken yalnızca yeteneğini değil yüzüncü yıl coşkusuyla atan yüreğini de ortaya koydu. Cumhuriyetimize olan derin sevgi ve bağlılığımızın bir ifadesi olan bu eserde emeği geçen herkesi kutluyorum. Yüzyılın Çağrısı, Türk halkına ve sektörümüze armağanımızdır. Bizlere büyük bir gurur yaşatan Cumhuriyetimizin yüzüncü yılı kutlu olsun” dedi.

Yüzyılın Çağrısı, aşağıdaki linkten ve TGSD’nin sosyal medya hesapları üzerinden izlenebilir.

https://www.youtube.com/watch?v=_hp9UyhDvDg

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir