bebehum, 24 milyon TL fon talebiyle yatırım turunda

Gürler Global şirketinin iştiraki olan ve Türkiye’nin ilk hidrolize proteinli bebek ve devam sütünü üreten bebehum, fonbulucu platformunda yatırım turuna çıktı.

Gürler Global’in 44 ülkeye ihracat yapan bebegen markasının ardından 2022 yılında kurulmuş olan ve bebek mamalarında kullanılmak üzere sindirimi kolaylaştıran hidrolize protein üretimiyle pazara giren bebehum, yatırım turunda şirket paylarının %10,20’sinin yatırımcılara arzıyla 24 milyon TL fon talep ediyor.

Gürler Global, fonlama sonrasında satış hacmini ve tesis kapasitesini büyüterek Türkiye’de katma değerli üretim yapan ilk 500 firması arasına girmeyi hedefliyor.

Marka, 5 yıl içinde borsaya kote olmayı planlıyor

Yatırım turunun ön talep toplama aşamasında 4 bin 638 yatırımcıdan 39 milyon 635 bin 346 TL ön talep alan bebehum, bu aşamada uzun vadeli bir ihracat anlaşması kapsamında yaklaşık 1,5 milyon dolar değerindeki 800 bin kutu mama satışı imza attı.

Hidrolize protein tekniğini kullanan ilk yerli firma olma başarısını ihracat yaparak tüm dünyaya yaymak için faaliyetlerin sürdüren bebehum, Türkiye’nin en büyük bebek maması, bebek sütü ve devam sütü üreticisi olmayı hedefliyor.

İnsan nüfusunun hızla artması nedeniyle hem yerel hem de global pazarda bebek ürünlerine yönelik yüksek bir talebin söz konusu olduğunu belirten Gürler Global A.Ş Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gürler, “Ayrıca bu ürünlerin tüketici nezdinde ihtiyacı hiçbir zaman sona ermediği için sürekli büyüyen, sürdürülebilir bir sektörün içerisindeyiz.  Bebek ürünleri Türkiye’de sadece birkaç firma tarafından üretiliyor, bu yönden yurt içinde de ciddi bir pazar potansiyelimiz var. Dolayısıyla yurt dışı bağımlılığını en aza indirecek, ülkemizde güvenilir ve stratejik bir ürüne olan ihtiyacı karşılayacak güçlü bir konumdayız. Yatırım turunda elde edeceğimiz finansmanla üretim kapasitemizi artıracak ve kârımızı düzenli olarak yatırımcılarımızla paylaşarak kısa vadede sürekli pasif gelir üreten bir şirket haline geleceğiz” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir