Irak’ta 40 milyon dolarlık anlaşmaya imza attı

Yurt içi ve yurtdışında farklı birçok sektörde faaliyet gösteren Urcu Grup, Irak’ın Nasiriye kentinde olimpik stadyum inşa edecek.

Şirketten konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada, Irak’ta uzun yıllardır faaliyet gösteren Urcu Grup ile Irak Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında Nasiriye Olimpik Stadyumu’nun inşası için anlaşma imzalandığı belirtildi. İki yılda tamamlanması hedeflenen proje, 40 milyon dolarlık yatırım ile hayata geçirilecek.

Nasiriye kentinde 30 bin koltuk kapasiteli, içinde 75 odalı otel ve antrenman sahalarının bulunduğu olimpik bir stadyum yapacaklarını belirten Urcu Grup Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Urcu, “Grup olarak, farklı coğrafyalarda ve sektörlerde yer alan şirketlerimizle inşaat, petrol ve gaz sahası hizmetleri, arıtma, atık su yönetimi ve geri dönüşüm, ahşap uygulamaları ve iç dizayn, medikal servisler, uluslararası ticaret ve havacılık alanlarında faaliyet gösteriyoruz. Bilgi, tecrübe ve global iletişim gücümüzle faaliyet gösterdiğimiz coğrafyalardaki etkinliğimizi artırıyoruz. Bu kapsamda Irak pazarında elde ettiğimiz zengin tecrübeyle yeni bir projenin startını veriyoruz. Daha önce Fransız bir şirketin başlattığı ancak devamını getiremediği bu projeyle bölge takımlarının daha iyi şartlarda mücadele etmesini, yeni yeteneklerin spora kazandırılmasını sağlayacağız. Üst düzey donanımıyla sporcuların konfor ve fonksiyonellik beklentisine cevap verecek projeyi 2 yıl gibi oldukça kısa bir sürede tamamlayarak Irak spor dünyasına kazandıracağız” ifadelerini kullandı.

Proje için inşaat malzemeleri Türkiye’den

Stadyumun inşaatında kullanılacak malzemeleri Türkiye’den temin edeceklerini kaydeden Urcu, “Ürün tedarikinde önceliğimiz Türkiye olacak. İki ülke arasında son yıllarda hız kazanan ticari faaliyetleri daha da hızlandırmayı, Türk inşaat sektörünün gücünü projemizde yansıtmayı öncelikli olarak benimseyeceğiz” diye konuştu.

Projenin Irak’taki yeni yatırımlar için bir başlama vuruşu niteliği taşıdığını belirten Urcu, bu ülkede uzun yıllara dayalı deneyimleri ve bilgi birikimleri sayesinde nitelikli projelere imza atacaklarını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir