DHL Express Türkiye’nin Malatya’daki Hizmet Merkezi TAPA Sertifikası aldı

DHL Express Türkiye’nin geçtiğimiz yıl sonunda faaliyete geçirdiği Malatya Hizmet Merkezi, TAPA sertifikasyon sürecini tamamlayarak “TAPA FSR” sertifikasını aldı.

Ülkemizde hızlı hava taşımacılığının lideri olan DHL Express Türkiye’nin geçtiğimiz yıl sonunda faaliyete geçirdiği Malatya Hizmet Merkezi, Taşınan Varlıkları Koruma Derneği (TAPA) tarafından verilen “Tesis Güvenliği Gereklilikleri (FSR)” sertifikasını almaya hak kazandı. Gönderilerin güvenliğinden taviz vermeden sunulan, hızlı hizmeti teyit eden ve dünya çapında geçerliliği olan TAPA sertifikasyon sürecini başarıyla tamamlayan DHL Express Türkiye, lojistik sektöründe tüm hizmet noktalarında TAPA sertifikası alan ilk ve tek uluslararası hızlı hava taşımacılık şirketi olma özelliğini taşıyor.

 DHL ExpressDHL Express Türkiye CEO’su Volkan Demiroğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Türkiye’de hızlı hava taşımacılığının lider kurumu olarak, yüksek kaliteli hizmetlerimizle ülkemizde sektörün gelişmesinde öncü rol oynuyoruz. Müşterilerimize hızlı ve güvenli hizmet sunarken, önceliklerimizin başında güvenlik geliyor. Tedarik zincirindeki güvenliği artırmak ve uluslararası standartlarda lojistik hizmeti sunmak adına çok önemli bir belge olarak kabul edilen TAPA Sertifikasını tüm hizmet merkezlerimizde almamız bunun bir göstergesi. Her konuda olduğu gibi güvenlik konusunda da standartlarımızı artırarak hizmet vermeye devam edeceğiz.”

Tapa FSR Sertifikası Nedir?

TAPA FSR sertifikası, TAPA FSR standardına uygun olarak tesislerin ve işletmelerin güvenlik gereksinimlerini karşıladığını belirten bir sertifikadır. Bu belge, taşınan varlıkların korunması ve güvenli taşımacılık için uluslararası bir standardı temsil eder.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir