Babacan satış ofis ağına Tuzla’yı ekledi

Gayrimenkul sektöründeki 22 yılı boyunca binlerce aileyi hem toprak hem de konut sahibi yapan Babacan Yapı, “Babacan Arsadan” markasının satış operasyonlarını yürütmek üzere, yeni ofisini hizmete açıyor. İki adımda ev sahibi yapan Tuzla’daki yeni projesiyle konuta ulaşılabilirliği hedefleyen şirket, ev sahibi olma hayalinden uzaklaşanlara yepyeni bir seçenek sunuyor.

Gayrimenkul sektörünün yenilikçi şirketi Babacan Holding, “Babacan Arsadan” markasıyla hem tüketicinin hem de konut sektörünün ihtiyaçlarını analiz ederek yeni bir modeli hayata geçirdi. Uzun zamandır, ‘ulaşılabilir konut’ kapsamında çalışmalar yürütüldüğünü belirten Babacan Holding’in CEO’su Mehmet Babacan, arsadan konuta, iki adımda ev sahibi yapacak yeni modelle satışa sunulacak olan lokasyon ayrıcalıklı projenin satış ofisi için tarih verdi.

8-9 Haziran’da açılacak olan Tuzla satış ofisinin açılış kokteyline özel kampanyanın 10 Haziran tarihine kadar uzatıldığını duyuran Mehmet Babacan, “Türkiye’nin önde gelen holding şirketlerinden biri olarak, güven veren yenilikçi yaklaşımımızı, markamıza yakışır bir modelle taçlandırmaya karar verdik. Konuta erişimin giderek zorlaştığı bu dönemde, ev sahibi olmanın herkes için mümkün olacağı bir sistem kurguladık ve bunu Babacan Arsadan ile hayata geçirdik.” dedi.

BabacanBABACAN’DAN İKİ ADIMDA EV SAHİBİ YAPAN SİSTEM

İki adımda ev almanın en kolay yolunu geliştirdiklerini ifade eden Mehmet Babacan, “Babacan Holding, kurulduğundan bu yana tüm iş kollarında değerini artıran projelere imza attı. Konut sahibi olmayı, herkes için mümkün kılmaya özen gösterdiğimiz Babacan Arsadan Tuzla projemizde de aynı yaklaşımla hareket ettik. Bilindiği gibi konut fiyatlarını belirleyen en önemli faktör arsa. Biz ilk adımda bu alana odaklandık. Kendi mülkiyetimizdeki arsaları piyasanın çok altında fiyatla tüketiciye sunuyoruz. Önce projeden arsa payı satışı yapıyoruz. Vatandaş bunu yaklaşık iki yıl uygun şartlarda ödüyor. İki yılın ardından inşaat aşamasına geçiyoruz ve toplamda beş yılı bulan bu proje ile kendi arsalarımızla 10 bin kişinin ev sahibi olmasını sağlıyoruz” dedi.

FİYATLAR 990 BİN TL’DEN BAŞLIYOR

Yeni konut modelinde, kendi mülkiyetlerindeki arsaları maliyetine sattıklarını ve inşaat yapım aşamasında da tüketiciyi önceliklendirdiklerini belirten Mehmet Babacan, “Bu projemizi hayata geçirirken, her kesim için ulaşılabilir olmasına özen gösterdik. Tuzla projemizde 1+1 arsa payımız 990 bin TL’den başlayacak. Yüzde 30 peşinat ödeyenler, 24 ay taksitli ödeme imkanlarıyla alım yapabilecek. Aylık taksitler 29 bin TL’den başlayacak. Ön talep döneminde 300 yatırımcı hedefliyoruz ve bu fiyatlar 10 Haziran tarihine kadar geçerli olacak. 2 yıl sonra inşaata başladığımızda da arsa payında olduğu gibi uygun şartlarda vadelendirme yapacağız.

Henüz projenin lansmanını yapmadıkları halde, yoğun ilgi gördüklerini ifade eden Mehmet Babacan, “Tüketiciden gelen yoğun ilgi üzerine hızlıca satış ofisimizi açmak istedik. Bu proje, lokasyon bakımından da oldukça değerli bir proje. Tuzla Marina ve Sabiha Gökçen Havalimanı’na yakınlığıyla dikkat çeken Tuzla projemizle ilgili öncelikle bir ARGE çalışması yaptık. Bölgede markalı konutlarda 1+1 evlerin fiyatları 3.5 ile 4.5 milyon TL arasında değişiyor. Babacan Tuzla projesinde ise fiyatlar bugünkü maliyetlerle 2.4  ile 2.5 milyon TL’ye denk geliyor. Özetle en düşük fiyatlı eve göre bile yüzde 30-35 civarında bir avantaj sunuyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir