TOBB’da 78. Genel Kurulu gerçekleştirildi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 78. Genel Kurul Toplantısı, çevrim içi ortamda gerçekleştirildi.

Başkanlığını Necdet Takva’nın yaptığı Genel Kurul’da TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB Yönetim kurulu Üyeleri ve TOBB Konsey Başkanları salonda hazır bulunurken, 81 ilden TOBB Delegeleri ise toplantıya elektronik ortamda katıldı. 

Genel Kurul Toplantısı’nda, Hesapları İnceleme Komisyonu Başkanı Sedat İşeri, Mevzuat Komisyonu Başkanı Fahrettin Özün, Ekonomik Raporu İnceleme Komisyonu Başkanı Ferhat Çağlayan, Dilekleri İnceleme Komisyonu Başkanı Ahmet Ozan Kara, Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Başkanı Göksel Başar, Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Dursun Dağdelen, Vergi Komisyonu Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu, Ekonomi Politikası Komisyonu Başkanı Nurettin Karslıoğlu ile Basın ve Yayın Komisyonu Başkanı Semra Tozaraydın komisyonları adına sunuşlarını gerçekleştirdiler.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Genel Kurula ilişkin olarak sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında, “81 il ve ilçelerden katılan tüm delegelerimize teşekkür ediyorum. Oda ve borsalarımızla birlikte üyelerimizin sıkıntılarını takip etmeye, dile getirmeye ve çözüm üretmeye devam edeceğiz.” ifadelerine yer verdi.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Genel Kurul Divanı ve Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte Anıtkabir ziyareti gerçekleştirdi. Hisarcıklıoğlu ile TOBB Genel Kurul Başkanı Necdet Takva, Anıtkabir Şeref Defteri’ne şunları yazdı:

“Aziz Atatürk,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin Genel Kurul Başkanlık Divanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri olarak, devletimizin kurucu ilkelerine ve hedeflerine bağlılığımızı, aziz hatıranıza saygılarımızı arz etmek için huzurunuzdayız.

Türk iş dünyasının çatı kuruluşu olarak 70’inci yaşımızı kutladığımız bu sene 78’inci Genel Kurulumuzu gerçekleştiriyoruz.Biz sizlerden bağımsızlığın kıymetini, birlik ve beraberlik halinde neleri başarabileceğimizi öğrendik.

Düşman kuvvetlerini bu topraklardan temizleyip; aydınlık, uygar, güzel günlerin temellerini atan size, tüm şehit ve gazilerimize şükran borçluyuz.

Biliyoruz ki; Türk özel sektörü olarak bizlere düşen de harp meydanlarında kazanılan başarıyı taçlandıracak olan ekonomik mücadeleyi zafere ulaştırmaktır.

Daha fazla yatırım, daha fazla istihdam ve refah imkânı sağlamaktır.Bu yolda, asla yorulmadan çalışacağımıza dair verdiğimiz sözün sonuna kadar arkasındayız.

Hedef gösterdiğiniz bu yol, bizim en büyük ülkümüzdür.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasında ve bugünlere gelmesinde emeği geçen herkesi, saygıyla ve şükranla yâd ediyoruz.

Ruhunuz şad olsun.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir