“Fikirlerin vücut bulması için girişimcilerin yanındayız”

Sektörün öncü isimlerinden biri olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Allbatross Girişim, modern çağa ayak uyduran dinamik tavrı ve yılların tecrübesini bir araya getirerek, Türkiye’de finansal piyasalara yeni bir soluk getirmek amacıyla çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. 

Modern portföy yönetimine sahip olan Allbatrosss Girişim,  bireysel ve kurumsal sermayedarların, yatırımlarından beklentilerini maksimum oranda karşılamaları için nitelikli hizmetler sunuyor.

İsmini ve misyonunu ‘Albatross kuşları’ndan ilham alarak belirleyen Allbatross Girişim’in Ercan Şirketler Grubu’nun en yeni finans şirketi konumunda yer aldığını kaydeden Allbatrosss Girişim Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Serkan Önem, şirketin kuruluş amacı ile ilgili olarak, “İş ortaklarının beklentilerini en üst düzeyde karşılamayı amaçlayan Allbatross Girişim; uzman kadrosuyla finans, yönetim ve strateji alanlarında iştiraklerine hak ettikleri kalitede hizmet vermeyi, değerli ve güvenilir bir partner olmayı hedeflemektedir” şeklinde konuştu.

“Her türlü teknoloji ve hizmet projeleri ile özellikle ilgileniyoruz”

Allbatross Girişim olarak,  fikirlerin vücut bulması için sermaye ihtiyacı olan girişimcilerin yanında olmayı hedeflediklerini ifade eden Önem, “Sadece sermaye bazlı değil aynı zamanda profesyonel ekiplerle stratejik destek sağlıyoruz. İştirak süreci devam ederken yatırım yaptığımız şirketleri kendi ticari çevremizle tanıştırıyoruz ve bu şirketlere alışılmışın dışında yeni bir boyut kazandırıyoruz. Hızlı büyüme ve girişimin başarısını desteklemek için iştiraklerimizin yönetimlerine de katılıyoruz. İştiraklerimiz getiri ve büyüme hedefini gerçekleştirdikten sonra en geç 5-7 yıl içerisinde doğru strateji ile yatırımlardan çıkıyoruz. Girişim sermayesi alanında bu çalışma politikasını benimseyecek tüm iş birliklerine açığız”  diye konuştu.

Allbatrosss Girişim Genel Müdürü Önem, marka olarak geleceğini parlak gördükleri ve özellikle faaliyet hedeflerinde olan sektörlerle ilgili olarak, “Sanayide ve üretimde verimliliği artıracak, ithal ikame sağlayacak, lojistiği kolaylaştıracak AR GE ve üretim şirketleri, fintek şirketleri, kendi sektörüne ve farklı sektörlere proaktif çözümler getirecek her türlü teknoloji ve hizmet projeleri ile özellikle ilgileniyoruz.

Yatırımının konusu bir ihtiyacı karşılayan, katma değer yaratan, kişiye ve topluma fayda sağlayan, rekabet potansiyeline sahip olan, teknoloji tabanlı ve inovatif olan, sürdürülebilir fikirlerle yarınlara katkı sağlayan işlerin geleceğini parlak görüyoruz” açıklamalarında bulundu.

Farklı sektörlerden yatırımları bir GSYO (Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklıkları) çatısı altında yapmayı tercih ettiklerini belirten Önem, “Yurt içinde ve yurt dışında birçok modeli inceledik. GSYO modelinin SPK tarafından düzenlenmiş olmasının hem yatırımcılar hem de yatırım yapacağımız şirketler nezdinde güvenli ve hesap verilebilir bir yatırım ortamı sunduğunu, sürece önemli bir şeffaflık kattığını gördük. Bu nedenle de yapmayı planladığımız yatırımları GSYO üzerinden yapmanın en doğru ve taraflar için en avantajlı yol olduğu kanaatine vardık” diye konuştu.

Allbatrosss Girişim olarak bugüne kadar gerçekleştirdikleri yatırımları, sermayelerinin yaklaşık %15’i ile gerçekleştirdiklerini belirten Önem, “Kısa süre içinde yatırıma dönüşecek ortaklıklarımız ve görüşmelerimizin devam ettiği farklı sektörlerden yatırım projelerimiz bulunmakta olup bu yatırım miktarı 2022 yılında büyüyecektir” dedi.

“Farklı sektörlerden şirketlerle temas etmek istiyoruz”

“Sektörden çok kimlerle ortak olacağımız ve nasıl bir iş planına yatırım yapıyoruz kısmına odaklanıyoruz” diyen Önem, sözlerine devamla, “Öncelikli sektör, nitelik ve büyüklük olarak yatırım kriterlerimiz bulunmakta elbet; ancak bunlar dışındaki diğer şirketlere/sektörlere tamamen kapalı değiliz. Ekosistemi biraz da içindeyken anlamak, farklı sektörlerden şirketlerle temas etmek istiyoruz. Hedef şirketin ne yapacağını size nasıl sunduğu ve onun ortaya koyduğu iş planına inanmanız çok önemli. Şirket bünyemizde Yatırım Komitesi ve şirket yatırımları alanında yetkin Bağımsız Yönetim Kurulu üyelerimiz var. İlgili birimler, Yatırım Komitesi ve hukuk ve teknik konularda danışmanlarımızla koordine çalışmalar yürütüyoruz” değerlendirmelerinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir