İnci Holding ve GS Yuasa, ortaklıklarını güçlendiriyor

İnci Holding ve GS Yuasa, İnci GS Yuasa markasıyla yedi yıldır sürdürdükleri işbirliklerini yeni bir teknoloji atılımı için bir adım ileriye taşımaya hazırlanıyor.

İnci Holding ve GS Yuasa, ilk adımını 2015 yılında attıkları ve İnci GS Yuasa markası ile sürdürmüş oldukları işbirliğini Nisan 2022 yılı itibarıyla yeni bir teknoloji atılımı için bir adım ileriye taşımaya hazırlanıyor. Yeni yatırım kapsamında ortaklığa elektrikli araçların gelişiminde oldukça kritik yer tutan ve İnci GS Yuasa’nın odaklandığı tranksiyoner uygulamalarda da hızla gelişen bir trend olan lityum ion bataryalara yönelik kullanım haklarından yararlandıracak hisse devrine yönelik anlaşma imzalandı.

“Türkiye ve ortaklığa daha fazla değer katmaya hazırlanıyoruz”

İnci GS Yuasa İcra Kurulu Direktörü Cihan Elbirlik, GS Yuasa ile ortaklıklarının yedinci yılında işbirliğini bir adım ileri taşıdıklarını belirtti.

Elbirlik, ilk etapta traksiyoner uygulamalara yönelik lityum ion teknolojisinin ortaklığa entegrasyonunu sağlayarak Türkiye ve ortaklığa daha fazla değer katmaya hazırlandıklarını kaydederek “Bu bağlamda ortaklığımızın iş sonuçlarını GS Yuasa’nın grup seviyesinde konsolide edebilmesini sağlamak üzere, GS Yuasa’nın ortaklık içindeki hisse oranı % 50’den % 60’a çıkıyor” dedi.

“Akıllı yatırımlarla ve gerçekçi hedeflerle yeni başarılar gelecek”

Gelecek dönemlerde de üretim kapasitemizi artıracaklarını belirten Elbirlik, “Teknolojik hamlelerimizle sektördeki öncü pozisyonumuzu güçlendirecek yatırımlarımıza devam edeceğiz. Sürekli gelişen ve dönüşen bir dünyanın içerisinde olduğumuzu unutmadan, bu alandaki yeniliklerin öncülüğünü yapan kurumlardan biri olarak maksimum performansa ve verimliliğe ulaşabiliriz. Akıllı yatırımlarla ve gerçekçi hedeflerle bu yolda elde edeceğimiz nice başarılar olduğuna inanıyor ve kendimizden emin bir şekilde, bitmeyen enerjimizle çalışmalarımıza devam ediyoruz” değerlendirmelerinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir