Ali Kındap güven tazeledi

Jeotermal kaynaklar alanında faaliyet gösteren şirketleri çatısı altında buluşturan Jeotermal Enerji Derneği (JED) 2. Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. İstanbul Raffles Otel’de düzenlenen Genel Kurul’da mevcut Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kındap, tüm üyelerin oybirliği ile yeniden bu göreve seçilerek güven tazeledi.

Kındap,  gerçekleştirilen Genel Kurul’da derneğin çalışmaları ve yeni dönem hedefleri ile ilgili olarak “Jeotermal enerjinin ülkemizdeki temsilcisi olan sivil toplum kuruluşu olarak söylem ve eylemlerimizin ağırlığının artan bir memnuniyet derecesinde olduğunu gururla ifade etmem gerekiyor. Jeotermal Enerji Derneği bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da her paydaşına eşit mesafede duran; kamu otoritelerine saygılı; yapıcı öneri ve fikirlerini muhataplarına iletmekten çekinmeyen; ülkemizde yatırım yapan her firmayı ‘yerli’ olarak gören; sektörümüze yeni ana ve yan sanayi yatırımlarının çekilmesi noktasında inisiyatif alan; üyelerimiz arasında yeni, kalıcı ve güven esasına dayalı işbirliklerinin geliştirilmesi için çalışan dernek duruşunu sürdürecektir” değerlendirmelerinde bulundu.

Kındap; yeni çalışma döneminde jeotermal enerjinin elektrik üretiminin yanı sıra konut ısıtmasından termal turizme, sera ısıtmasından meyve kurutmasına kadar çok farklı sektörlerde katma değer yaratan, doğrudan entegre kullanımına daha fazla vurgu yapacaklarını kaydetti.

Jeotermal enerjide 2010-2020 yılları arasındaki yatırım ivmesinin, dünyada eşi ve benzeri görülmeyen bir başarı öyküsü yazdığını kaydeden Kındap, sektörün uluslararası literatürüne ‘Türk Mucizesi’ olarak geçen bu dönemi yeniden yaşamak ve yaşatmak istediklerini belirtti.

Yenilenebilir Enerji Kaynaklarını Destekleme Mekanizması’nda (YEKDEM) 2021 yılındaki değişim sonrasında yatırımların durma noktasına geldiğine dikkat çeken Kındap, “Yönetim Kurulumuzun yeni çalışma döneminde öncelikli görevi, jeotermal enerji yatırımlarının yeniden yapılabilir noktaya ulaşması yönünde doğrularımızı dile getirmeyi sürdürmek olacak. Sektörümüze ve üyelerimize mutlu haberleri vermek en önemli dileğimiz. Kamu otoritelerimiz ve bürokrasi nezninde, sektörümüzün talep ve beklentilerini sürekli dile getiriyor ve takibini yapıyoruz. Geçen iki buçuk yılda kurumsal yapılanmasında büyük yol kat eden JED, artan bir çalışma temposu ile üyelerimiz için değer yaratıcı çalışmalara imza atmayı sürdürecek. Tüm paydaşlarımızla etkin iletişim kanallarını açık tutacak; sektörümüzün temsilcisi olarak her an ulaşılabilir ve erişilebilir olmaya devam edeceğiz. Kamu yönetimi tarafında ise stratejik planların oluşturulması, mevzuat süreçlerinin etkinleştirilmesi, çevresel ve sosyal politikaların geliştirilmesi ile birlikte ülkemizin jeotermal potansiyelinin optimum şekilde yönetilmesi için faaliyetlerimizi sürdüreceğiz” değerlendirmelerinde bulundu.

Yeni yönetim oluşturuldu

Jeotermal Enerji Derneği’nin (JED) 2. Olağan Genel Kurulu’nda mevcut Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kındap’ın aday Yönetim Kurulu listesi oybirliği ile seçildi.

Yeni Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu.

Ali Kındap (Zorlu Enerji A.Ş),

Kubilay Çevik (Karizma Enerji A.Ş),

Kutlu Çakır (Menderes Jeotermal Elektrik Üretim A.Ş),

Murat Solmaz (Maspo Enerji A.Ş),

Sedef Karagöz (Sanko Enerji A.Ş)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir